İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

ibrahim-aydn-150x150.jpgYaptığımız işlerde bir mümin olarak Allah’ın rızasını düşünmek sorumluluğu taşıyoruz. Vicdanî duyarlılığımız da buna göre ayarlı bir kıvam taşımak durumundadır. Kimseye haksızlık etmemek, bu konuda vazgeçilmez bir değer ölçüsü olarak kişiliğimizi belirleyen bir temel ilkedir bizim için. Bunun istisnası yoktur ve olamaz. Aksi halde vicdanî huzurumuz bozulur ve yapacağımız bir haksızlık, kendimize kötülük etmek anlamına geleceği için akılla da bağdaşmaz.

ibrahim-aydn-150x150.jpg“Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki bütün vaktini ona sarf ediyorsun?” (Sözler) Nur Külliyatında geçen bu cümle hayalimi bir anda taziye meclislerine götürdü ve o meclislerde sıkça okunan şu ayet-i kerimeyi hatırlattı: “Onlar; başlarına bir musibet gelince, ‘Biz şüphesiz Allah’a aitiz (Allah içiniz, Allah’ınız) ve şüphesiz O’na döneceğiz’ derler.” (Bakara Suresi, 156) Dünya bizim için yaratıldığına göre, biz dünya için yaratılmış olamayız. Ahiret de bizim için yaratıldığına göre, biz ahiret için de yaratılmış olamayız.

ibrahim-aydn-150x150.jpgHikâye olunur ki kenar kasabalardan birinde, oğlu ile birlikte yaşayan yaşlı bir adam vardı. Yaşlı adamın pek çok işini gören bir de atı vardı. Günlerden bir gün, her ne olduysa at yaşlı adamı terk etti. Komşuları, bu şansızlıktan dolayı yaşlı adamı teselliye geldiler. Adam, onlara; “Bunun kötü bir şans olduğunu nereden biliyorsunuz” diyerek, üzülmediğini, komşularının da hayıflanmalarının yersiz olduğunu ifade etti.

ibrahim-aydn-150x150.jpgBir ağacın, köküyle gövdesiyle dal ve yapraklarıyla meyveye hizmet etmesi gibi, bu varlık alemi de insana hizmet etmektedir. Bu insana Allah’ın bir lütfudur. İnsanın arza halife kılınmasında bu mana saklıdır Hadis-i Şerifte, “Dünya ahretin tarlasıdır.” buyrulur. Bu dünya tarlasının mahsullerin den en önemlisi insandır. Ve ahiret aleminin, cennet ve cehennem denilen iki büyük toplanma merkezi insanlar için hazırlanmıştır.

Sonraki

Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

İçişleri Bakanlığı "Seyahat Kısıtlaması için İstisnalar" Hakkında Ek Genelge Yayımladı
Sağlık Bakanı Koca 04 Nisan Koronavirüs Raporunu Açıkladı
Koronavirüse Karşı Sağlıklı Beslenmek İçin Balık Kampanyası
Özel İzan Hastanesi Başhekimi Özman'dan Sosyal Mesafe Uyarısı
Çocuklarınız ile Evde Hacivat ile Karagöz İzlemeye Ne Dersiniz?
Doktor Mehmet Öz'den Koronavirüs Paylaşımı
Pazar girişinde maske dağıtıldı… Araçların giriş çıkışı engellendi…
Mahkumlara 2 Ay Korona İzni TBMM'de Kabul Edildi

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech