İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Hakkı tutan ellerimiz, gönül yapan dillerimiz olsun!

(108 Duygu)
(82 Duygu)
(71 Duygu)
(84 Duygu)
(82 Duygu)
(80 Duygu)
(67 Duygu)
 

ibrahim-aydn-150x150.jpgÇocuklar çocukluğundan sıkılır, büyümek için acele eder. Fakat çocukluğunu da bir türlü unutamaz. İnsan para kazanmak için çalışır çabalar, sağlığını kaybeder. Kaybolan sağlığını bulmak için bol-bol para harcar. Yarınları düşünürken bugünü unutur. Sonuçta bugünü de, yarını da kaçırır, hiç ölmeyecekmiş gibi davranır. Ne yazık ki yaşamamış gibi ölür.
Son dönemlerde madde merkezli bir hayata girdik. Bu sebeple; din, vatan, millet, bayrak, ar namus, aile, sevmek, sevilmek, sahiplenmek gibi dinamiklerimiz horlanır ve yadırganır oldu. Gençlik nefisperesliğe, bedenselliğe itildi. Maalesef, teknik-teknoloji ve elektronik gelişmeler de buna yardımcı oldu. İnsanlık negatif yönde etkilendi. İnsani özelliklerimizi kaybettik, egomuzu güçlendirdik. Menfaat para ön plana çıktı. Bunlar bulaşıcı hastalık gibi topluma geçti. Ruhumuzdaki insani değerleri güçsüz bıraktı. Güçsüz ve takatsiz kalan ruhumuz özelliğini kaybetti. Ruh çökünce insanlık da çöktü. Kötülükler karabasan gibi tepemize bindi ve hayatı yaşanmaz hale getirdi.
Bu hastalığın ilacı; yaratılış gayesine dönmektir. Ruhu sahibiyle buluşturmak ve ilahi gıdayı vermektir. O’nun isteklerine uymaktır.
Çalışmalarımız, paylaşımlarımız, birbirimizle olan her türlü münasebetlerimiz insanca olmalıdır. Kuşlar ömrünü yeme ve üreme ile tamamlıyor. Ben de aynısını yaparsam kuştan farkım kalır mı? Benim aklım var, kuşun aklı yok! Aklımla hayatı vereni tanımam lazım. Her şeyi emrime vereni tanımak bana düşer.
Sorumluluğumu yerine getirmek benim işim.
Yaratılışımın gereğini yaparak mutlu bir hayat yaşamak benim hakkım. İnsanın dışındaki varlıklar programlarını yaşıyor.
Hayvanlar korktuklarından kaçarlar.
İnsanlar sevdiklerine sığınırlar.
Sığınılacak yer ancak sevgilinin yanıdır.
O zaman Allah’a ve Resulüne sığınalım ki huzur bulalım. İnsan, gerçek manada sevgiliyi bulamayınca hayat boyu korku ve endişeler içinde kaçacaktır.
Başka şeylere müracaat etmeyelim sultanı kâinat birdir
Başka şeylere müracaat edip yorulmayalım.
İyi olmak sadece akıl, tahsil, kültür ve zekâ ile değildir. Bunların önünde, hatta üzerinde feraset bulunmalıdır. Gidilecek menzil Rahmani yolla bulunur. İyilik, zenginlikte değil kanaat ve iktisattadır. Bugün doymayan gözlerin sahibiyiz. İsraf ve kanaatsızlık seline kapılmış gidiyoruz. Gönül yıkan, yüzü gülmeyen insanlar iyi görünse de kötüdürler. Ahlak, fazilet ve davranış bozuklukları sosyolojik hayatımızı kemirdikçe kemiriyor. Her gün bir önceki günü arar olduk. Kim arkasına dönüp baktığında üzülmüyor? Demek ki gün günden beter bir hayata doğru hızla ilerliyoruz. Ahlakımız gün ve gün çöküp gitmektedir. Bunlar böyle oluyor diye ellerimizi bağlayıp bekleyecek miyiz? Asla Ümitsizlik sözlüğümüze girmemiş girmemeli. Kıyamet koparken bile elimizdeki bir ağacı toprağa dikmemizi emreden kurtuluş yolunun önderi bize ümit ve gayret kapısını göstermiş. Yeter ki biz o kapıdan ayrılmayalım. Gözlerimiz o yolda, kulaklarımız İlahi mesajlarda olsun. Egoları yıkalım, selamete çıkalım. Hakka bakan gözlerimiz, hak söyleyen sözlerimiz, O’na yürüyen ayaklarımız, hakkı tutan ellerimiz, gönül yapan dillerimiz olsun.


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Sağlık çalışanları Kovid-19 tedavisine alındı
81 İl Valiliği'ne “COVİD-19 TEDBİRLERİ” Konulu Ek Genelge Gönderildi
Milas Belediyesi Şezlongları kaldırdı…
Sağlık Bakanı Koca: Yeni hasta sayısındaki yükselme ciddi
Türkiye'de en yoğun denetim yarın gerçekleştirilecek
Yatağan’da semt pazarları kapatıldı
Muğla'nın coğrafi işaretli ürünlerinin satılacağı Zeytinpark açıldı
Şahin’den sahte ‘Çin’ propolisi uyarısı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech